Stiri din Bucuresti

Bucureşti: Andreea Esca va avea şuruburi de titan în genunchi

2 februarie 2010, 08:21 |  Autor: Simona Soare | 

Cuvinte cheie: bucuresti, esca,

Bucureşti: Andreea Esca va fi operată în Austria

Bucureşti: Andreea Esca va fi operată în Austria

 

Vedeta PRO TV, Andreea Esca, trece prin momente extrem de dificile, după ce sâmbătă s-a ales cu o fractură în zona genunchiului stâng. Prezentatoarea s-a operat ieri la o clinică privată din Austria.

Mai citiţi: Andreea Esca se operează în Austria

Pe Aceeaşi Temă

Miliardarul Ţânţăreanu a înlocuit petrecerile cu citostaticele

Cel puţin trei luni de zile. Atât va dura recuperarea prezentatoarei TV Andreea Esca, care a fost accidentată grav în weekend, pe pârtia Bradul din Poiana Braşov, de un tânăr care se dădea cu placa.

Diagnosticul dat de specialiştii de la Spitalul Clinic Sfântul Ioan din Capitală, unde i s-a acordat primul ajutor, a fost de fractură de platou tibial. Potrivit medicilor, Esca a suferit leziuni extreme de grave în zona rotulei. În intervenţia chirurgicală, se folosesc plăci şi şuruburi din titan. Soţul vedetei de televiziune, Alexandre Eram, a însoţit-o la clinica privată din Viena iar cei doi copii au rămas în ţară alături de mama Andreei.

Surse din anturajul Andreei Esca au declarat pentru „Adevărul“ că vedeta TV riscă să rămână infirmă pe viaţă, dacă operaţia nu a reuşit. Familia Esca-Eram a decis să nu-l dea în judecată pe tânărul vinovat de producerea accidentului.


Rămâneţi pe bucureti.adevarul.ro pentru a afla amănunte despre starea vedetei de televiziune

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    EXCLUSIV Interviu Andreea Esca: „Noroc că băiatul cu placa nu mi-a lovit fetiţa“
    Prezentatoarea ştirilor PROTV, Andreea Esca, a acordat un interviu, în exclusivitate pentru "Adevărul de Seară", de pe patul de spital al policlinicii din Austria, unde este internată. Aceasta a spus că operaţia a durat o oră, fiindu-i montat un şurub din titan în dreptul tibiei.Ai fost operată ieri? În ce a constat operaţia? Cât a durat? Andreea Esca: Pentru moment nu ştiu foarte multe detalii, tot ce ştiu este că au introdus un şurub de titan în dreptul tibiei, chiar sub genunchi, astfel încât sudarea oaselor să se poată face cât mai bine şi cât mai corect, iar funcţia piciorului să poată fi recuperată în totalitate.

    O vedetă de televiziune şi-a înşelat soţul cu unul dintre cei mai bogaţi oameni din Banat – VIDEO / FOTO EXCLUSIV

    Ziarul Click! face dezvăluiri senzaţionale în ediţia de miercuri. O vedetă de televiziune din ...

    FOTOGALERIE Vacanţă de patru stele în căsuţe ţărăneşti

    Orădeanul Viorel Lascu recondiţionează locuinţele vechi din comuna bihoreană Roşia şi le pune l ...

    Uitaţi-vă pe geam! Se întâmplă minuni

     Sunt atâtea guri, şi atât de puţin aer. Aşa e în spital, parcă toată lumea se sufocă şi t ...

    Adrian Ţuţu, tânărul care a impresionat publicul la concursul “Românii au talent”, este orfan de la 9 ani

    Focşăneanul Adrian Cristian Ţuţu este unul dintre concurenţii care au făcut senzaţie în cadrul ...

    VIDEO Românii au stat la coadă ca să-şi arate talentul

    Preselecţiile pentru show-ul „Românii au talent“, care va începe curând la postul de televiziun ...


    VIDEO "Dacii - Adevăruri tulburătoare 2012": filmul, vizionat de sute de mii de români, răstoarnă istoria

    „Istoria României se bazează pe un lung şir de falsuri?" Răspunsurile oferite în documentar au provocat o veritabilă frenezie: peste 360.000 de vizualizări, aproape 800 de comentarii.

    Adevarul on Facebook

    Basarabia!

    Ion M. Ionita

    Ciocnirile de interese strategice care au rupt Moldova în două în 1812 nu au dispărut între timp.

    Minte-mă, dar fură-mă!

    Florin Iaru

    Dacă n-am avea cap numai să ne plouă-n gât, poate ar trebui să ne încredem numai în acela care promite cel mai puţin!

    Ca Vîntu şi ca gându’

    Grigore Cartianu

    În hărmălaia noastră politică, asezonată cu spaime economico-financiare, a trecut aproape neobservată o ştire venită dinspre gurile Dunării.

    Secretul cuplului de tip „EBa-Syda“

    Ramona Ursu

    E simplu. Pleacă de la o ştire care nu ne interesează.

    Mang, mangă, mangleală

    Sabin Orcan

    Ministrul «copy-paste» se ţine cu dinţii de scaunul ocupat odinioară de un intelectual de talia lui Spiru Haret.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole