Stiri din Targu-Mures

UPDATE! Şocant! Paznicul de la Cetatea Medievală, cercetat pentru viol, e prieten cu bunicul acuzat că şi-a violat nepoţica!

22 februarie 2012, 14:07 |  Autor: Claudiu Sas, Alexandru Ramadan | 

Cuvinte cheie: paznic, barbat, viol, agresiune sexuala, sex, minore, fete, cetatea medievala, mures, primaria, angajat, politia, arestat, retinut, agresor, adevarul.ro,

Bărbatul a fost reţinut de poliţişti (foto arhivă)

Bărbatul a fost reţinut de poliţişti (foto arhivă)

 

Poliţiştii mureşeni l-au reţinut pe paznicul de 55 de ani al Cetăţii Medievale, suspectat pentru săvârşirea mai multor abuzuri sexuale asupra unor minore. Se pare că acesta este prieten cu bunicul arestat la începutul lunii pentru că şi-a violat nepoţica. Una din victimele paznicului era prietena fetiţei de 12 ani violată de propriul ei bunic!

UPDATE 15.00: Paznicul este acuzat că ar fi violat trei fetiţe, de 13, 14, respectiv 15 ani. Fetiţa de 13 ani este prietenă cu fetiţa de 12 ani violată de propriul bunic, bătrânul fiind arestat la începutul lunii. Ba mai mult, există dovezi conform cărora cei doi bprbaţi, ambii de 55 de ani, sunt la rândul lor prieteni.

Citiţi şi:

Fetiţă de 12 ani din Târgu-Mureş, abuzată sexual de propriul bunic

Bunicul violator, arestat pentru 29 de zile

Părinţii fetelor sunt cei care au alertat Poliţia, după ce fetiţele s-au plâns că ar fi fost abuzate.

Ora 13.50: Victimele, trei fete cu vârste între 13 şi 15 ani, au fost, se pare, violate în decursul anului trecut. Casa bărbatului a fost percheziţionată, fiind ridicate mai multe probe care demonstrau violurile.

Agresorul a fost reţinut pe o perioadă de 24 ore sub aspectul săvârşirii infracţiunii de viol în formă continuată, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Tribunalului Mureş cu propunere de arestare preventivă.

"Bărbatul în cauză era un angajat normal, nimeni nu se aştepta la aşa ceva din partea sa. Dacă va fi găsit vinovat,m cu siguranţă îi vom suspenda contractul de muncă", ne-a declarat Mircea Moldovan, directorul Serviciului Public Utilităţi Municipal din cadrul Primăriei Târgu-Mureş. 

Vom reveni cu amănunte, rămâneţi pe mures.adevarul.ro

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Violatorul de la Cetatea Medievală a fost arestat

    Bărbatul de 55 de ani, angajat ca paznic la Cetatea Medievală, a primit mandat de arestare pent ...

    Şi-a înscenat un furt pentru a acoperi pierderea a 1.300 de lei la jocuri mecanice

    Un tânăr în vârstă de 19 ani din Sibiu a fost amendat de poliţiştii din Aiud cu 1.000 de lei p ...

    Târgu-Mureş: Sărbătoarea lui Bachus în cetate

    Timp de trei zile, mureşenii pot testa producţia de vin de anul acesta. Festivalul vinului şi a ...

    Traficanţii de migranţi prinşi la Hunedoara au fost arestaţi preventiv de magistraţi

    Cei doi egipteni şi sudanezul acuzaţi că fac parte dintr-o reţea de traficanţi de persoane care ...

    Şase hoţi din Codlea au picat în plasa poliţiştilor

    Trei dintre ei sunt acuzaţi de tâlhărie, iar alţi trei sunt cercetaţi pentru furt calificat dup ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole