CSU Sibiu a învins cu emoţii Otopeniul (FOTO)

0

Gruparea sibiană a reuşit să învingă aseară cu 75-66, pe CS Otopeni, una din cele cinci echipe cu care se află în luptă directă pentru accederea în play-off.

CITIŢI ŞI:

Studenții luptă pentru supremație la ”Cupa Studentului la Fotbal”

Compact şi Smiley concertează joi seară în Sibiu

Sibienii au început bine partida şi la pauza mare aveau un avantaj de 13 puncte pe tabelă, scor 45-32.

CSU s-a văzut condusă pe tabelă cu 4 minute înainte de final, când Otopeniul a avut avantaj, scor 55-56, dar până la urmă, impulsionaţi de public, jucătorii pregătiţi de Cătălin Vulc şi Cristi Crăciun au câştigat la o diferenţă de 9 puncte, acest meci.

CSU joacă sâmbătă la Bucureşti, cu CSM. „Trebuie să învingem neapărat la CSM. Ar fi dezastru să nu intrăm în play-off. Ar fi rușinea rușinilor! Niciodată în istoria echipei nu s-a întâmplat așa ceva”, a spus după meci, secundul Crăciun.