„Stegarii“ au detonat bomba în Ghencea! Steaua - FC Braşov 0-3 Vezi aici filmul meciului

0

FC Brașov a produs, în această seară, surpriza etapei a XX-a din Liga I, reușind să învingă, chiar în Ghencea, pe Steaua, cu 3-0.

Vezi desfășurarea LIVETEXT a partidei aici

Golurile partidei au fost marcate de Marian Cristescu, Filipe Teixeira și Cristi Oros. Cristescu a dechis scorul în minutul 30, printr-un lob de senzație de la peste 20 de metri, execuție la care Tătărușanu a fost simplu spectator.

Antonio Conceicao: „Nu mă aşteptam la un asemenea rezultat“

În minutul 33, portughezul care a evoluat, în trecut, la Paris Saint Germain și West Brom Albion, Filipe Teixeira, l-a executat pe Tătărușanu cu un șut de generic, de la 25 de metri, direct în vinclul porții apărate de goalkeeper-ul Stelei.

„Stegarii“ au închis tabela în minutul 63, atunci când Cristi Oros a marcat cu o lovitură de cap, după o lovitură de colț. Trei minute mai târziu, fundașul Stelei, George Galamaz, a fost eliminat de Alexandru Tudor, după un fault în postură de ultim apărător, la Nuno Viveiros.

După victoria din această seară, FC Brașov a acumulat 24 de puncte și a urcat pe locul zece în clasament, în timp ce Steaua a rămas pe locul șase, cu 32 de puncte, la 13 lungimi de liderul Oțelul Galați.

Echipele de start:

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Ricardo, Marinescu - Burdujan, Dică, Tănase - Bilaşco

Rezerve: Stanca, Emeghara, Gardoş, Szekely, Răduţ, Nicoliţă, Surdu

Braşov: Marc - Ad. Rusu, Gaucho, Oros, Ionescu - Toloza - Cristescu, Viveiros, Ilyes, Chipciu - Teixeira

Rezerve: Kajcsa, Majernik, I. Voicu, Martinovici, Fl. Stîngă, Hadnagy, C. Năstăsie

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!