FC Braşov i-a învins la scor pe sârbii de la Partizan Belgrad

0

Golurile „galben-negrilor" au fost marcate de Hadnagy, Cristescu şi Ilyes, ultimul punctând din penalty.

Vedeţi aici ce a declarat Viorel Moldovan la finalul meciului

După cinci zile de pregătire intensă, „stegarii" au început în forţă partida cu Partizan, conducând, în minutul 12, cu 2-0, după reuşitele semnate de Attila Hadnagy (min. 10) şi Marian Cristescu (min. 12).

Braşovenii au închis tabela la 13 minute de la reluare, căpitanul Ilyes transformând lovitura de pedeapsă dictată după faultul comis asupra peruanului Landauri, jucător sud-american care a debutat în tricoul „stegarilor".

Următorul meci amical al echipei lui Viorel Moldovan este programat marţi, zi în care „galben-negrii" se vor confrunta cu formaţia austriacă Mattersburg.

FC Braşov (repriza I): Mincă - Oros, Nuno Diogo, Abrudan, Ezequias - Cristescu, Măldărăşanu, Chipciu, C. Munteanu - Sburlea, Hadnagy

FC Braşov (repriza a II-a): Kajcsa - Voicu, Nuno Diogo, Oros, Cr. Ionescu - Roman, Nene, Ilyes, Landauri - Zaharia, Dedu (min. 72 Bălţoi)