Mai vrei echipă românească în Liga Campionilor?

0

Oţelul a pierdut aseară al cincilea meci din cinci disputate în Liga Campionilor, rămâne fără nici un punct şi a fost eliminată şi matematic (dacă mai avea cineva dubii) din cursa pentru primăvara europeană.

Conduşi cu 0-3 încă de la pauză, gălăţenii au înscris de două ori pe final şi au fost aproape de un egal, lăsând din nou impresia că puteau obţine mai mult.

Inclusiv Dorinel Munteanu şi Marius Stan ne-au vorbit despre asta.

Da, se spune că ultima impresie contează, iar luând în considerare cele două goluri marcate pe final de Oţelul poate chiar am putea rămâne cu impresia că Oţelul putea mai mult.

Contează însă prea puţin 10 minute de fotbal bun, atunci când le pui în balanţă cu cifre concrete, adică 5 înfrângeri în 5 meciuri, şi un record negativ de audienţă pe stadion, în pericol de a fi doborat.

Citeşte aici continuarea şi spune şi tu: mai vrei echipă românească în Liga Campionilor?