şahtior, victorie fără români pe teren

0

Campioana Ucrainei, şahtior Doneţk, a învins, vineri, în deplasarea de la PFC Simferopol (1-0), într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Ucrainei. Unicul gol al

Campioana Ucrainei, şahtior Doneţk, a învins, vineri, în deplasarea de la PFC Simferopol (1-0), într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Ucrainei. Unicul gol al partidei a fost marcat de Okoduwa, în minutul 28. Mircea Lucescu nu i-a inclus în lotul pentru acest meci pe Flavius Stoican, Răzvan Raţ şi Ciprian Marica, ultimii doi fiind menajaţi pentru meciul cu marţi cu Olimpiakos, din Liga Campionilor. Într-un alt meci disputat vineri în sferturile Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu Dnepr Dnepropetrovsk. şaţkih a deschis scorul pentru gazde, în minutul 61, iar formaţia antrenată de fostul tehnician al Stelei, Oleg Protasov, a restabilit egalitatea în minutul 67, prin Karnilenka. La Dinamo Kiev, Florin Cernat a evoluat din minutul 73.