Mai greu decât cu nemţii

0

Cu Răzvan Lucescu în tribună, Rapidul nu a putut scoate decât un 1-1 în faţa formaţiei fostului antrenor din Grant, Mircea Rednic, vasluienii fiind ajutaţi şi de decizia celui mai bun

Cu Răzvan Lucescu în tribună, Rapidul nu a putut scoate decât un 1-1 în faţa formaţiei fostului antrenor din Grant, Mircea Rednic, vasluienii fiind ajutaţi şi de decizia celui mai bun asistent din România, Cristi Nica, care a anulat un gol valabil al gazdelor. Rapidul şi-a ales momentul de a opri turaţia pe care o aveau în Cupa UEFA şi, după ce a înregistrat trei victorii în faţa unor echipe ca Hertha sau Hamburger SV, n-a putut să treacă de lanterna roşie a campionatului. Fără Ionuţ Rada, Romeo Stancu şi Mugurel Buga, fotbaliştii din Grant nu au putut face faţă tacticii lui Rednic, atacantul Valentin Badea deschizând scorul în minutul 13, în urma unui şut din afara careului de 16 metri. Porniţi în urmărirea restabilirii egalităţii, feroviarii, mai ales după intrarea lui Romeo Stancu şi Mugurel Buga, s-au lovit de eroarea celui mai bun asistent de linie din România, Cristi Nica, care a anulat, pe motiv de ofsaid, un gol al atacantului Mugurel Buga. Elevii lui Răzvan Lucescu au egalat însă în minutul 76, prin Vali Bădoi, în urma unei lovituri libere. "Prima repriză este cea mai mizerabilă de când sunt aici", a spus Lucescu.