"A fost furtul anului 2004"

0

FC Brasov a castigat cu 2-1 meciul-restanta disputat pe teren propriu contra Otelului Galati. Dupa 40 de minute de joc anost, in care cele doua echipe s-au apropiat rar de careurile adverse, gazdele

FC Brasov a castigat cu 2-1 meciul-restanta disputat pe teren propriu contra Otelului Galati. Dupa 40 de minute de joc anost, in care cele doua echipe s-au apropiat rar de careurile adverse, gazdele au reusit un final de prima repriza excelent. Dascalescu (42) si Brujan (45) au inscris golurile care au decis soarta meciului. Galatenii si-au revenit pe parcursul celei de-a doua reprize, cand Nanu si Marginean au scapat singuri cu portarul Dossey fara a-l putea insa invinge. Elevii lui Sorin Cartu nu au reusit decat golul de onoare inscris de Rohat, in minutul 81. La sfarsitul meciului, antrenorul galatenilor Sorin Cartu a criticat dur prestatia arbitrului Alexandru Deaconu, pe care a catalogat-o drept furtul anului 2004. "Este ultima conferinta de presa la care voi participa. Va spun sincer ca astazi Alexandru Tudor a viciat rezultatul. Mai mult chiar, pot sa ma gandesc ca au fost alte forte care au vrut ca arbitrajul sa fie ascuns. Spun asta gandindu-ma ca poate chiar cei de la FC Brasov au intervenit ca meciul sa nu fie televizat. A fost furtul anului 2004", a spus Sorin Cartu.