Goian era să ia bătaie în Liga a 4-a!

0

Glasgow Rangers nu se descurcă nici măcar în al patrulea eşalon din Scoţia, salvând în ultimul minut un punct în faţa unei echipe de amatori!

În prima etapă din Liga a 4-a din Scoţia, eşalon în care Glasgow Rangers a fost retrogradată în acest sezon din cauza problemelor financiare, echipa lui Goian s-a împiedicat în deplasare de anonimii de la Peterhead! 2-2 s-a încheiat meciul, oaspeţii, antrenaţi în continuare de celebrul Ally McCoist, egalând abia în ultimul minut. Acesta a fost prima partidă în afara primei divizii jucată de Rangers în istoria sa de 140 de ani!

Goian a fost integralist
"Goe", care a ales să rămână la Rangers pentru că nu şi-a găsit nicio altă echipă care să-i suporte salariul, a fost titular la formaţia care a câştigat de 54 de ori titlul în Scoţia, dar care acum înfruntă purgatoriul Ligii a 4-a.