VIDEO Real Madrid face egal, Barca s-a apropiat la şase puncte. Mourinho, Ramos și Ozil trimiși în tribună!

0

Lucrurile încep să se complice pentru Real Madrid, care n-a reușit să câștige pe terenul lui Villarreal. Galacticii au făcut egal (1-1), iar Barcelona s-a apropiat la șase puncte cu zece etape înainte de final în Primera.

Real a condus cu 1-0 prin golul lui Ronaldo (min. 62), al 100-lea marcat de el în prima ligă din Spania. Senna a egalat din lovitură liberă (min. 83), iar imediat Jose Mourinho a fost trimis în tribună pentru proteste. Spritele s-au încins și Ramos a fost eliminat în minutul 86. Madrilenii au protestat, s-a arătat din nou cartonașul roșu, însă lui Ozil, care părea a fi cel mai calm dintre jucătorii Realului.

Arbitrul meciului, Paradas Romero, a mai comis câteva greșeli impardonabile. În prima repriză, el le-a refuzat gadelor două lovituri de la 11 metri, ambele la erorile comise de Arbeloa. În minutul 55, el i-a arătat lui Ruben (Villareal) al doilea cartonaș galben, însă nu și pe cel roșu...

Acest rezultat de egalitate face ca diferența de puncte dintre Real Madrid și Barcelona să fie acum de șase puncte.