Cristi Chivu s-a accidentat în meciul Fiorentina - Inter Milano 0-0

0

Cristian Chivu s-a accidentat în meciul pe care Internazionale Milano l-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în deplasare, cu Fiorentina, în etapa cu numărul 24 din prima ligă de fotbal din Italia.

Chivu, care a fost titular şi a primit cartonaşul galben în minutul 17, a ieşit şchiopătând de pe teren, în locul său intrând, în minutul 80, Andrea Ranocchia, anunţă Mediafax.

În minutul 70, portarul echipei milaneze Julio Cesar a apărat un penalti executat de Ljajic.

Înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Piermario Morosini, jucător al formaţiei Livorno, decedat pe teren săptămâna trecută.

Partidele AC Milan - Bologna, Lazio Roma - Lecce, Genoa - Siena, Cesena - Palermo vor avea loc tot astăzi, de la ora 16.00, iar meciul Juventus - AS Roma este programat de la 21.45.