Ribery se ceartă cu Robben? Amendă 50.000 de euro!

0
Ribery şi Kroos

Mijlocaşul echipei Bayern Munchen, Franck Ribery, a fost amendat cu 50.000 de euro, după ce a avut o altercaţie la vestiare, cu Arjen Robben, la pauza meciului cu Real Madrid, scor 2-1, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor, se arată într-un material apărut în Bild şi citat de As.

Cei doi şi mijlocaşul Toni Kroos au avut o discuţie aprinsă la finalul primei reprize în momentul în care Bayern Munchen beneficia de o lovitură liberă. Ribery a vrut să execute lovitura, însă Robben a cerut ca acest lucru să-l facă Toni Kroos.

Conform surselor citate de Mediafax, la pauza meciului, extrem de nervos, Ribery l-a lovit pe Robben, cei doi fiind despărţiţi de Bastian Schweinsteiger.

Clubul Bayern Munchen nu a confirmat sau infirmat incidentul, apreciind că aceste lucruri trebuie să rămână în vestiare.

Partida retur dintre Real Madrid şi Bayern Munchen, din semifinalele Ligii Campionilor, va avea loc miercuri, 25 aprilie, de la ora 21.45.