Francezii nu ştiu să piardă: Nasri a insultat un jurnalist la zona mixtă

0
Francezul Nasri i-a ameţit  pe Terry şi ceilalţi englezi cu driblingurile sale
Francezul Nasri i-a ameţit pe Terry şi ceilalţi englezi cu driblingurile sale

Mijlocaşul francez Samir Nasri a insultat un reprezentant AFP în zona mixtă, ieri seară, la Doneţk, după eliminarea Franţei de către Spania de la Campionatul European, scor 0-2 în sferturile de finală ale competiţiei.

Jurnalistul i-a cerut o reacţie după meci, însă Nasri a refuzat, spunând că presa încearcă mereu "să scrie tâmpenii".

Politicos, jurnalistul i-a spus că în acest caz nu îl interesează comentariile sale, iar atunci fotbalistul l-a înjurat pe bărbat şi a adăugat: "Acum poţi scrie că sunt prost educat".

Potrivit AFP, se putea citi pe buzele lui Samir Nasri un "taci din gură" adresat L'Equipe, după golul marcat contra Angliei, scor 1-1, la primul meci de la Euro-2012 al Franţei.

Reprezentativa Spaniei, deţinătoarea trofeului, s-a calificat în semifinalele Campionatului European din Polonia şi Ucraina, după ce a învins, sâmbătă seară, la Doneţk, cu scorul de 2-0 (1-0), naţionala Franţei, în sferturile de finală ale competiţiei.