0

La al doilea său meci pentru Schalke 04, fostul galactic Raul a marcat primele sale goluri pentru noua sa echipă, cel de-al doilea fiind o adevărată operă de artă. Schalke a învins Bayern cu 3-1.

Raul a fost decisiv în meciul din Cupa Total. A marcat golul egalizator în minutul 25 după ce Mujic a deschis scorul pentru Bayern în minutul şase, apoi, două minute mai târziu, i-a pasat decisiv în careu lui Edu pentru 2-1 şi şi-a definitivat opera cu un lob magistral în minutul 33.

Comentatorii germani au fost în delir la execuţia lui Raul din afara careului care a lăsat cu gura căscată trei fundaşi de la Bayern şi pe portarul Sattlemaier. „O tehnică perfectă, un fotbalist de clasă mondială", au spus comentatorii germani despre noul jucător al celor de la Schalke.

Cele două goluri au aruncat şi tribunele în delir, Raul-mania cuprinzând deja fanii echipei germane care au cumpărat peste 100.000 de tricouri cu numărul 7 de la sosirea fostului star al Realului.