FC Sevilla, învinsă de Racing Santander, în campionatul Spaniei

0

FC Sevilla, fosta adversară a echipei Unirea Urziceni în grupele Ligii Campionilor, a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de formaţia Racing Santander, într-o partidă din cadrul etapei a 17-a a campionatului de fotbal al Spaniei, disputată sâmbătă seara.

Oaspeţii au marcat ambele goluri în prima repriză (min.26 şi 38), prin tânărul mijlocaş Sergio Canales (18 ani), aplaudat de fanii ambelor formaţii în momentul în care a fost înlocuit, în partea a doua a jocului. Pentru gazde a înscris Romaric, în minutul 62.

Alte rezultate:

Valladolid - Atletico Madrid 0-4

Au marcat: Jurado (16), Forlan (32), Reyes (59), Agüero (90)

Villarreal - Almeria 1-1

Au marcat: Nilmar (40), respectiv, Corona (67 pen.)

Duminică sunt programate celelalte partide din Primera Division, liderul FC Barcelona urmând să evolueze în deplasare, la Tenerife, în timp ce ocupanta locului secund, Real Madrid, va primi vizita formaţiei Mallorca.