Inter a câștigat cu 5-2 în fața lui Genoa

0

Deținătoarea titlului rămâne la cinci puncte în urma lui AC Milan, liderul din Serie A. Eto'o (de două ori) și Pazzini (o dată) au înscris pentru Inter, care a revenit după ce a fost condusă la pauză.

Prima parte a meciului s-a încheiat în condiții nu tocmai bune pentru oamenii lui Leonardo, care au încasat un gol de la Palacio, în minutul 38. La reluare, pe fondul intrării pe teren a lui Pandev, interiștii au revenit în forță. Pazzini (min. 49) a egalat, iar Eto'o a perforat plasa porții adverse în minutul 50 și 55. Au fost golurile cu numărul 17 și 18 ale camerunezului în Serie A, în acest campionat. Japonezul Nagamoto, în schimb, a fost la prima reușită pentru Inter, în minutul 84, nu înainte ca Pandev să mărească avantajul (min. 70).

Acest succes menține echipa lui Cristi Chivu, care a fost integralist, în lupta pentru titlu, ea fiind la cinci puncte în urma liderului AC Milan, cu care se va înfrunta în 3 aprilie. "Diavolii" au câștigat cu 1-0 în fața lui Juventus, sâmbătă.