0

Daniel Niculae a început furibund sezonul, cu trei goluri din tot atâtea meciuri pentru AS Monaco, echipa la care s-a transferat în această vară. Niculae a marcat din nou aseară, în derby-ul cu Marseille, încheiat la egalitate 2-2.

Atacantul român a deschis scorul pentru echipa sa în minutul 14, făcând liniște în tribunele de la Marseille. Niculae a primit o pasă în careu de la Mbokani și a reluat din unghi peste portarul Mandanda.

Pentru gazde a egalat Valbuena în minutul 40 însă a fost din nou condusă de Monaco, în repriza a doua, după reușita coreeanului Park, din minutul 79. Echipa lui Daniel Niculae nu a putut pleca cu toate cele trei puncte din deplasarea de la OM după ce Silva și-a înscris în proprie poartă.