Dănciulescu a marcat din nou pentru Hercules Alicante!

0
Dănciulescu (dreapta) a marcat trei goluri pentru Hercules în acest sezon

Fostul dinamovist a marcat un gol în partida pe care echipa din Alicante a terminat-o la egalitate, 1-1, pe terenul fostei grupări a ex-stelistului Arthuro, Cordoba.

Dănciulescu a început meciul titular şi a deschis scorul în minutul 11, fiind însă înlocuit la pauză din considerente tactice. Hercules a evoluat în 10 oameni încă din minutul 35, când Sendoa a văzut cartonaşul roşu. Reuşita lui „Danciu-gol" a fost neutralizată de Arteaga, care a egalat pentru gazde în minutul 42.

Echipa lui Dănciulescu şi Tiago Gomes putea pleca acasă cu toate cele trei puncte, dar Farinos a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 87.

Portughezul Tiago Gomes, fostul jucător al Stelei, a fost integralist pentru Hercules.

Hercules Alicante a evoluat în următoarea formulă de joc:
Calatayud - Juanra, Abraham Paz, Sergio Díaz, Peña - Rufete (Del Olmo 22), Farinós, Tiago Gomes, Sendoa - Dănciulescu (Kiko Feminía 46), Delibasici (Cristian 90)

Dănciulescu este la al treilea gol în acest sezon pentru echipa spaniolă, precendetele două reuşite fiind marcate în Cupa Regelui.