Olăroiu a făcut spectacol în Liga Campionilor Asiei!

0
Cosmin Olăroiu

Festival de goluri pentru fostul tehnician al Stelei! Formaţia sa, Al-Sadd Doha a făcut un pas mare spre calificarea în următoarea rundă a Ligii Campionilor Asiei, învingând Mes Kerman cu 4-1. În ciuda scorului final, partida a avut o desfăşurare dramatică.

Iranienii au fost cei care au deschis scorul prin brazilianul Edinho după o gafă uriaşă în defensiva gazdelor. Perşii au intrat la cabine în avantaj. Totuşi, la pauză, Cosmin Olăroiu şi-a resuscitat echipa, iar din vestiar a ieşit o echipă gazdă într-o formă de zile mari. Rezultatul? O "furtună" de 15 minute în care elevii lui Oli au făcut ce au vrut pe teren. În doar cinci minute, de la 1-0 pentru Mes, scorul a devenit 3-1 pentru Al-Sadd. Autorii golurilor? Brazilienii Leandro (46 şi 49) şi Felipe George (51). Talal Al-Baloushi a punctat pentru 4-1 după un corner în care acelaşi Leandro s-a distrat cu apărarea iranienilor, iar apoi a centrat pentru reuşita colegului său. După acest rezultat, Al-Sadd a trecut pe primul loc în grupa D, cu şase puncte din trei meciuri, la egalitate cu Al-Hilal. Saudiţii au însă un meci mai puţin. Mes Kerman se află pe poziţia a treia cu trei puncte, iar Al-Ahli (Emirate) este pe ultimul loc, fără niciun punct. Aproape sigur, Al-Hilal şi Al-Sadd vor obţine calificarea în următoarea rundă a competiţiei.