VIDEO "Omul meciului". Marica a marcat două goluri pentru Stuttgart

0
Ciprian Marica

Internaţionalul român a reuşit "dubla" în meciul de campionat cu Hannover 96.

Rezervă pe „Camp Nou" în meciul din optimile Ligi Campionilor cu Barcelona, Ciprian Marica a fost preferat de antrenorul Christian Gross lui Cacau în atacul lui Stuttgart pentru meciul de ieri cu Hannover. Încrederea elveţianului a fost răsplătită de atacantul român în minutele 36 şi 54, golurile sale aducând o victorie confortabilă pentru „şvabi", scor 2-0, care urcă pe şapte în Bundesliga.
Românul a fost titular şi a jucat până în minutul 76, când a fost înlocuit cu Cacau.

"Antrenorul Christian Gross a făcut mutarea decisivă înainte de meci şi l-a trimis în teren pe Ciprian Marica, în locul jucătorului lunii din Bundesliga, Cacau. Românul a ratat câteva ocazii bune dar a şi marcat ambele goluri ale partidei", spun nemţii de la Stuttgarter Zeitung, care l-au desemnat pe Marica omul meciului.