FOTBAL, Italia, Inter - Fiorentina 1-0

0

Formaţia Internazionale Milano, cu Cristian Chivu titular, a câştigat cu 1-0 meciul disputat duminică, pe teren propriu, contra Fiorentinei, fără Adrian Mutu, care este accidentat, informează ediţia online a Gazzetta dello Sport.

Rezultatele de duminică din etapa a 14-a:

Atalanta-AS Roma 1-2 (Ceravolo 13 / Vucinic 44, Perrotta 64). Lobonţ şi Piţ nu au fost în lotul oaspeţilor.

Bari-Siena 2-1 (Masiello 78, Greco 90 / Vergassola 3). Paul Codrea a fost rezervă la Siena.

Cagliari-Juventus 2-0 (Nene 31, Matri 89)

Chievo-Palermo 1-0 (Abbruscato 54). Goian şi Melinte au fost rezerve la Palermo.

Inter-Fiorentina 1-0 (Milito 85-penalty). Cristian Chivu a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben în minutul 34. Mutu nu a fost în lotul Fiorentinei pentru că este accidentat.

Lazio-Bologna 0-0. Ştefan Radu va fi integralist la Lazio şi a primit un galben în minutul 90.

Parma-Napoli 1-1 (Amoruso 85-penalty / Denis 32)

În aceeaşi etapă s-au mai disputat partidele Udinese-Livorno (2-0) şi Genoa-Sampdoria (3-0). Duminică seară va avea loc meciul Catania-AC Milan.

Clasament: 1. Inter 35p, 2. Juventus 27p, 3. AC Milan 25p, 4. Sampdoria 24p, 5. Parma 24p ... 8. AS Roma 21p ... 10. Fiorentina 10p ... 14.Palermo 17p, 15. Lazio 13p ... 20. Siena 6p.