Barcelona nu mai este prima (VIDEO)

0

Elevii lui Guardiola au terminat la egalitate, scor 2-2, partida susţinută ieri, în deplasare, cu Almeria.

Golurile gazdelor au fost marcate de Cisma, în mintul 12, şi Puyol, care a marcat în propie poartă în mintul 57, în timp ce pentru Barcelona a înscris Messi, în minutele 42 şi 66. De acest semieşec a profitat Real Madrid, care a trecut dramatic, acasă, scor 3-2 de Sevilla. În mintul 52, oaspeţii conduceau cu 2-0, dar oamenii lui Pellegrini au revenit fantastic. Cristiano Ronaldo, în minutul 60, Sergio Ramos, în minutul 64 şi Van der Vaart, în prelungirile meciului, au adus trei puncte importante pentru madrileni. Real Madrid a ajuns prima în Spania, cu 62 de puncte, iar Barcelona a picat pe doi, având acelaşi număr de puncte, dar un golaveraj mai slab.