Un arbitru spaniol s-a grăbit să ajungă la vestiare, dar a fost oprit de jucători

0

După ce și-a dat seama că a fluierat mai devreme finalul primei reprize, Fernández Bobalán le-a cerut fotbaliștilor de la Valencia și Deportivo să revină pe teren.

Centralul Fernández Bobalán a fost atenționat de unii dintre jucători că a fluierat mai devreme finalul primei reprize a partidei Valencia - Deportivo (scor final 1-0), anunță ziarul "As". După ce s-a consultat cu arbitrul de rezervă, el le-a cerut fotbaliștilor să revină pe teren. Imediat ce jocul s-a reluat, arbitrul de rezervă a indicat prelungirea reprizei cu un minut.

Până la urmă, la vestiare s-a intrat după vreo trei minute, deoarece, în minutul restant, în urma unui duel între Villa (Valencia) și Piscu (Deportivo), jucătorului formației oaspete și a avut nevoie de îngrijirile medicale.

Vezi pe adevarul.es video cu momentul în care arbitrul a fluierat finalul reprizei și apoi a revenit asupra deciziei.