Mutu e din nou "Il Fenomeno"! A dat două goluri pentru Fiorentina

0

"Briliantul" a fost titularizat din nou de antrenorul Mihajlovic, a cărui încredere a răsplătit-o din plin

Mutu a reuşit primul gol în partida cu Catania în minutul 21, cu o lovitură de cap, după un corner de pe partea stângă. Cea de-a doua reuşită a "Briliantului" a fost consemnată doar trei minute mai târziu. De data aceasta atacantul român a înscris cu un şut plasat de la marginea careului.

În minutul 17 al reprizei secunde, Mutu a iniţiat contraatacul la finalul căruia Gilardino a dus scorul la 3-0 pentru Fiorentina în partida cu Catania.

În minutul 25 al reprizei secunde, Mutu a fost schimbat cu Vargas.

Echipa Românului, Fiorentina, s-a impus cu scorul de 3-o în faţa Cataniei.

Ca urmare a "dublei" de azi Mutu ar putea reveni la echipa naţională, care urmează să joace la sfârşitul acestei luni cu Bosnia. Selecţionerul Răzvan Lucescu e aproape forţat să-l convoace la prima reprizentativă.