Villarreal şi Bayern Munchen s-au calificat în grupele Ligii Campionilor. Vezi rezultatele din returul play-off-ului!

0

Villarreal a învins marţi seara Odense cu 3-0, după ce în tur părărsise terenul cu capul plecat (0-1), calificându-se în grupele Ligii Campionilor. Aceeaşi soartă a avut-o şi băieţii lui Jupp Heynckes, care şi-au consolidat victoria din tur FC Zurich (2-0), cu încă un gol în retur.

Învinsă în tur de Odense (0-1), Villarreal a intrat aseră pe teren cu un singur gând: calificarea în grupele Ligii Campionilor. Spaniolii au egalat abia în minutul 50, însă până la finalul partidei, ibericii au mai băgat de două ori mingea în poartă. Giuseppe Rossi a reuşit dubla (minutele 50 şi 66), fiind completat de Marchena (min. 83).

Alte rezultate in returul play-off-ului:

APOEL Nicosia - Wisla Cracovia 3-1 ('29 G. Manduca, '54, '87 A. J. Almeida / '71 C. Wilk) - (în tur 0-1)

Genk - Maccabi Haifa 2-1 (4-1 la penalty-uri) ('35 Vossen, '41 T. Buffel / '37 E. Golasa) - (în tur 1-2)

Malmo - Dinamo Zagreb 2-0 ('69 W. Figueiredo, '86 P. Jansson) - (în tur 1-4)