0

Echipa spaniolă Villarreal pare să aibă un sezon asemenea celor de acum câţiva ani în care uimea Spania. "Submarinul galben" a câştigat cu 3-2 în deplasarea de la Malaga si e pe locul doi în Primera Division.

Gazdele au deschis scorul repede, prin Eliseu (4), dar apoi a urmat o jumătate de oră nebună. Villarreal a întors scorul în doar trei minute, prin Cazorla (21) şi Rossi (24), Rondon a restabilit egalitatea în minutul 30, iar Cazorla a marcat din nou după doar patru minute, aducând victoria pentru oaspeţi.

Villarreal a urcat pe locul doi în campionat,la un punct în spatele Valenciei, la egalitate de puncte cu ocupanta locului trei FC Barcelona şi cu un punct în faţa celor de la Real Madrid.

Cea mai bună clasare a celor de la villareal în campiona a fost în sezonul 2004-2005 când a ocupat locul trei. În Europa, "Submarinul galben" a uimit lumea fotbalului cu o semifinală de Cupa UEFA în 2003-2004 şi, mai ales, cu o semifinală de Liga Campionilor în seoznul 2005-2006.