FOTBAL: Victoria Brăneşti a suferit prima înfrângere

0

Liderul Seriei I a Ligii a II-a, Victoria Brăneşti, a fost învinsă pe teren propriu, scor 0-1, de Delta Tulcea, în ultimul meci contând pentru etapa a 9-a.

Unicul gol al partidei disputate astăzi pe stadionul "Cătălin Hâldan" din Brăneşti a fost marcat de Pantelie, în minutul 90. În ciuda primului eşec suferit în actuala ediţie de campionat, Victoria continuă să fie pe poziţia întâi a clasamentului, cu 22 de puncte, fiind urmată de Delta Tulcea, care are 18 puncte.

Într-un alt meci al Seriei I, disputat tot astăzi, Gloria Buzău a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Steaua II Bucureşti. La echipa oaspete a evoluat şi mijlocaşul Mihăiţă Pleşan. Scorul a fost deschis de stelişti, prin Alexandru Lazăr, în minutul 56. Egalitatea a fost restabilită de Marincău, în minutul 80.