FOTBAL: Victoraş Iacob a înscris un gol în partida Iraklis-FC Larissa 2-1

0
Victoraş Iacob

Atacantul român Victoraş Iacob a marcat golul victoriei pentru Iraklis Salonic, formaţie pregătită de Oleg Protasov şi la care Dică a fost titular, în partida cu FC Larissa, scor 2-1, din etapa a 4-a a primei divizii.

Fostul jucător al Stelei a intrat pe teren imediat după pauză şi a înscris în minutul 71, atunci când scorul era egal, în urma reuşitelor Epstein (64) pentru Iraklis, respectiv Abuhatzira (70). Aflat la a doua reuşită oficială pentru Iraklis, Iacob a încasat şi un cartonaş galben în minutul 84.

Celălalt jucător român de pe teren, Nicolae Dică, a fost integralist, şi a pasat decisiv la primul gol al lui Iraklis.

În urma acestui rezultat, Iraklis a ajuns la 7 puncte acumulate după patru etape şi a urcat pe locul 5.