Vicente del Bosque: "Germanii sunt cei mai buni"

0

Selecţionerul Spaniei, Vicente del Bosque, a declarat, sâmbătă seară, că echipa sa nu a jucat bine în meciul cu Paraguay, câştigat cu scorul de 1-0, însă a reuşit să se califice în semifinalele Cupei Mondiale.

Body

"Nu am jucat bine, în special pentru că nu am avut destul controlul balonului. Ne-am creat ocazii, dar nu le-am putut concretiza. Suntem între cele mai bune patru echipe din lume, iar adversarul nostru următor va fi Germania. În acest moment, germanii sunt cei mai buni", a spus Del Bosque.

Reprezentativa Spaniei, campioana europeană en-titre, s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale, după ce a învins, cu scorul de 1-0 (0-0), selecţionata Paraguayului, într-un meci disputat sâmbătă, la Johannesburg, în sferturile de finală ale competiţiei.

Singurul gol al meciului a fost marcat de atacantul spaniol David Villa, în minutul 83.

Spanai va întâlni miercuri, de la ora 21.30, în direct pe TVR 1, naţionala Germaniei.