VIDEO Ibrahimovici a îngropat-o pe Milan! Vezi gestul incalificabil al suedezului din partida cu Napoli!

0

AC Milan merge cap la cap cu Juventus în fruntea campionatului italian, dar ambele echipe au călcat ieri strâmb, încheind la egalitate, la acelaşi scor, 0-0, partidele de pe teren propriu cu Napoli, respectiv Siena. Cel mai şocant gest vine însă de la AC Milan - Napoli şi îl are în centrul atenţiei pe Zlatan Ibrahimovici.

Omul despre care Silvio Berlsuconi spunea că valorează 150 de milioane de euro a îngropat-o practic de unul singur pe Milan în a doua repriză a meciului cu Napoli. La scorul de 0-0, mai mulţi jucători aiu ambelor echipe contestau un fault la mijlocul terenului, sub ochii arbitrului. în acel moment, Ibrahimovici a apărut şi el la locul faptei şi, de după un coleg, l-a lovit cu palma peste faţă într-un mod foarte discret pe Aronica, jucătorul lui Napoli. Asistentul a văzit însă gestul şi în minutul 64, Ibra a fost tirmis la vestiare şi în inferioritate numerică, Milan n-a reuşit să profite de pasul greşit făcut de Juventus.

Vezi în acest video gestul golănesc al atacantului suedez!