VIDEO Campioana lumii, umilită de "Pume". Argentina - Spania 4-1!

0

Argentina a învins aseară fără drept de apel Campioana Mondială Spania, scor 4-1, la capătul unui meci entuziasmant făcut de Messi, Tevez şi Higuain.

După 15 minute de joc, sud-americanii conduceau cu "Regina lumii" cu 2-0, după ce Mesii şi Higuain au făcut instrucţie cu defensiva iberică. Prima repriză de coşmar a Spaniei a fost completată de reuşita lui Tevez, care a marcat cu 10 minute înainte de pauză. Pentru europeni a înscris Llorente spre sfârşitul meciului, iar rezultatul final a fost stabilit de ginerele lui Maradona, Aguero, în ultimul minut.
Partida disputată pe El Monumental a fost o partitură montumentală interpretată de o echipă care a fost una din dezamăgirile Mondialului din Africa de Sud. Fără Maradona pe bancă, argentinienii s-au descătuşat şi au făcut tiki-taka cu cei care au inventat acest stil de joc.