VIDEO Panathinaikos, campioana Greciei!

0

Panathinaikos Atena şi-a asigurat cel de-al 20-lea titlu din istorie după ce a învins duminică echipa românilor Mara şi Iacob, Iraklis Salonic, cu scorul de 2-0.

Golurile „verzilor" au fost marcate de francezul Djibril Cisse, golgheterul Greciei cu 23 de reuşite, încă din minutul 1, şi de Sotiris Ninis, în minutul 45. „PAO" îşi asigură astfel titlul de campioană a Greciei, al 20-lea din palmares, cu o etapă înaintea finalului de sezon, având 67 de puncte, cu şase mai multe decât ocupanta poziţie secunde, marea rivală de la Olympiakos.

Bogdan Mara a fost schimbat în minutul 73 la echipa oaspete, în timp ce Victoraş Iacob nu a putut evolua, fiind suspendat după ce a văzut cartonaşul roşu în meciul cu Giannina, de la 28 martie, când a şi marcat un gol.