VIDEO Oli şi Rădoi, campioni de toamnă în Emirate

0
Cosmin Olăroiu

Al-Ain e de neoprit! Rămasă fără vedetele Asamoah Gyan şi Yasser Al-Qahtani (primul plecat la Cupa Africii, al doilea accidentat), trupa pregătită de Cosmin Olăroiu continuă şirul victoriilor în campionat. Ultima victimă? Ajman. Chiar dacă oaspeţii au condus cu 1-0 până în minutul 56 şi au sperat într-un egal până cu zece minute înainte de final, ei au părăsit terenul „ciuruiţi".

Într-un final furtunos, Al-Ain a punctat de trei ori prin argentinianul Scoco (83 - penalty şi 90) şi Mohammad (85). Victoria cu 4-1 a făcut din Al-Ain campioana de toamnă în Emirate.
Echipa lui Oli şi Rădoi se află pe primul loc după 11 etape scurse din 22. Al-Ain are 27 de puncte, cu patru mai multe decât locul 2, Al-Jazira, formaţie care a cucerit titlul în sezonul trecut.