0

Echipa ucrainenană Karpaty Lvov s-a calificat în grupele Ligii Europa după ce a remizat, acasă, scor 1-1 (în tur 2-2) cu turcii de la Galatasaray.

Finalul meciului de la Lvov a fost de infract. Galata a deschis scorul în minutul 90+1 prin Ylamz, fiind ca şi calificată. Imediat după reluarea jocului, Fedetesky a marcat golul care a scos Galatasaray din Europa.

Ucrainenii s-au calificat după ce au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 71. Mai mult, după ce a marcat golul calificării, Fedetsky a fost şi el eliminat de arbitru.

Scaunul antrneorului Frank Rijkaard la Galata se clatină serios. După ce a ratat un loc de Liga Campionilor în campionat, acum echipa sa se vede eliminată prematur din cupele europene.