VIDEO Kaka revine cu gol pentru Real Madrid

0
Kaka şi celebrul său tricou cu mesajul: „Îi aparţin lui Iisus“

Cursa pentru titlu în Primera Division rămâne deschisă  după etapa cu numărul 34. Barcelona şi Real s-au impus în partidele cu Xerez şi Zaragoza, iar catalanii păstrează prima poziţie, cu un punct avans.

Dacă Barcelona a trecut uşor de Xerez (3-1), Realul a muncit din greu în meciul de la Zaragoza. Madrilenii au deschis scorul prin căpitanul Raul (50), care a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări.

Adrián Colunga a izbutit egalarea, deşi gazdele evoluau în inferioritate, după eliminarea lui Contini (52).

Salvarea pentru Real a venit de la Kaka, revenit pe gazon după o lună şi jumătate de absenţă. Brazilianul a intrat pe teren în minutul 75. După şapte minute a reuşit golul victoriei.

După 34 de etape, Barcelona e pe primul loc în Primera, cu 87 de puncte, unul mai mult faţă de Real Madrid.