0

Campioana Europei, Inter Milano, a pierdut cu scorul de 2-3 meciul amical disputat împotriva grecilor de la Panathinaikos, dinsputat în Canada.

Golurile grecilor au fost marcate de Djibril Cisse (13 şi 22) şi de Leto (42), în timp ce pentru milanezi au punctat Eto'o (32) şi Coutinho (85).

Cristi Chivu a fost titular la Inter Milano şi a jucat până în minutul 73, când a fost înlocuit cu Muntari. Tânărul atacant român Denis Alibec a jucat şi el în repriza secunda pentru Inter, luându-i locul, la puză, lui Eto'o.

Tânărul brazilian Coutinho, în vârstă de 18 ani, a debutat astfel cu gol, el fiind o mare speranţă a grupării milanzeze care l-a legitimat încă din anul 2008, dar nu a putut să-l transfere până la majorat, timp în care Coutinho a continuat să joace la Vaso da Gama.