VIDEO-Iacob şi Buga, goluri de senzaţie în Grecia

0
Victoraş Iacob este în mare formă

Atacantul Victoraş Iacob a înscris un gol în partida pe care echipa sa, Iraklis Salonic a câştigat-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), în faţa formaţiei Ergotelis Creta, în etapa a XXVII-a a campionatului Greciei.

Iacob, care a fost integralist, a înscris în minutul 65 după o acţiune superbă în care a driblat mai mulţi adversari. Fostul stelist este la al 9-lea gol în campionatul Greciei.

Mijlocaşul Bogdan Mara a fost introdus pe teren în minutul 70 la Iraklis şi a oferit pasa de gol la ultima reuşită a oaspeţilor.

Vezi aici golul lui Victoraş Iacob:

Atacantul Mugurel Buga a înscris un gol în partida pe care echipa sa, Skoda Xanthi a câştigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), în faţa formaţiei Asteras Tripolis. Buga, care a fost integralist, a înscris în minutul 83. Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Souanis, în minutul 72.

Mijlocaşul Florin Stângă a fost titular la Xanthi, dar a fost înlocuit în minutul 66.