VIDEO - Goluri spectaculoase în Serie A

0

Echipa la care evoluează fostul dinamovist, Radu Ştefan a pierdut ieri, pe teren propriu în faţa celor de la Atalanta, cu scorul de 1-0. La biancocelesti a revenit după o pauză de 34 de zile, Radu Ştefan, care nu mai jucase din 21 martie, în meciul pierdut cu Catania, scor 1-0.

Fundaşul român al lazialilor a intrat pe teren în minutul 80, în locul sârbului Kolarov. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Talamonti în minutul 24.

Într-o altă partidă din campionatul Italiei, fără Adi Mutu, Fiorentina a învins, sâmbătă seara pe AS Roma şi a depăşit-o pe Genoa în clasamentul Seriei A, după ce aceştia au pierdut pe terenul celor de la Bologna, scor 2-0.

Paul Codrea
a fost integralist pentru Siena, în partida pe care toscanii au pierdut-o în deplasarea de la Torino, scor 1-0.

Catania lui Zenga a fost învinsă pe terenul celor de la Lecce, iar Dică nu a fost nici de această dată.