0
Dayro Moreno (în alb) este cel mai bun jucător al lui Once Caldas EPA

Fostul stelist Dayro Moreno face furori în campioantul columbian pentru Once Caldas.

Atacantul este golgheterul primei ligi cu 11 goluri marcate în 15 etape, iar azi-noapte a marcat un nou gol în meciul pe care echipa sa l-a câştigat cu scorul de 2-1, acasă, cu Atletico Huila.

După ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, Dayor Moreno (25 de ani) a egalat cu o superbă scăriţă în minutul 15.

Atacantul a rensăcut în Columbia după ce a fost îndepărat de Steaua care l-a vândut în pierdere, cu doar 600.000 de euro, deşi îl transferase cu 1,7 milioane de euro în iarna lui 2007.

Acum, la aproape un an de la despărţirea de clubul din Ghencea, fotbalistul este cotat de site-ul "transfermarkt.de" la suma de 1,5 milioane de euro.

Once Caldas ocupă locul trei în campionat, la trei puncte în spatele celor de la Deportivo Tolima.