0

Campioana Angliei, Chelsea Londra, a fost învinsă cu 1-2 de Eintracht Frankfurt, într-un meci amical.

Golurile echipei germane, care a încheiat sezonul din Bundesliga pe locul 10, au fost marcate de Ochs (25) şi de Altintop (83-penalty). Unicul gol al londonezilor a fost înscris de Lampard (65).

Într-un alt amical, AC Milan şi Lyon au terminat al egalitate, scor 1-1, meciul amical diputat în cadrul turneului Emirates organizat de clubul Arsenal.

Borriello a deschis scorul pentru italieni în minutul 55, iar lyonezii au reuşit golul egalizator prin Briand, în minutul 79.

Campioana Europei,Inter Milano, a făcut scor cu "miliardarii" de la Manchester City pe care i-a bătut cu 3-0 într-un meci amical.

Misiunea milanezilor a fost mult uşurată chiar de către "cetăţeni" care au rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Vieira (21) şi şi-au mai înscris şi un autogol prin Lescott (54).

Pentru Inter au mai marcat Obinna (38) şi Biraghi (74).