VIDEO-Cel mai neatent portar din lume a apărat degeaba un penalty

0

Portarul lui FAR Rabat a trăit prea intens bucuria de a fi apărat o lovitură de la 11 metri şi nu a văzut că mingea se întoarce liniştită spre poartă.

Meciul dintre FAR Rabat şi MAS Fes contând pentru optimile Cupei Marocului a scos la iveală una dintre cele mai ciudate faze întâlnite vreodată în fotbal. Scorul a fost 1-1 după 90 de minute, a rămas egal şi după minutele de prelungire şi a fost decis de loviturile de la 11 metri.Khalid Askri, portarul celor de la Rabat a parat una dintre lovituri şi a început să se bucure, fără a-şi da seama că mingea nu s-a oprit din mişcare, ba mai mult, se întoarce spre poartă. Când a întors ochii spre plasă mingea era deja acolo, iar arbitrul validase golul.

În final, echipa sa a pierdut loteria penalty-urilor, cu scorul de 6-7.