VIDEO Barcelona, aproape de înfrângere în partida cu Valencia

0

FC Barcelona, lidera campionatului de fotbal al Spaniei, a fost foarte aproape de înfrângere în partida disputată în deplasare cu FC Valencia şi încheiată la egalitate, 2-2, sâmbătă seara, în cadrul etapei a 33-a din Primera Division.

Catalanii au deschis scorul în minutul 24, prin vedeta Lionel Messi, însă "liliecii" au reuşit să puncteze de două ori în finalul primei reprize, prin Maduro (min.43) şi Pablo Hernandez (min.45+1).

Elevii lui Pep Guardiola au plecat, totuşi, cu un punct la Barcelona, graţie golului marcat de francezul Thierry Henry, cu cinci minute înainte de finalul jocului.

În urma acestui rezultat, gruparea "blaugrana" s-a distanţat la şapte puncte de marea sa rivală, Real Madrid, pe care o aşteaptă o partidă dificilă duminică, pe terenul ocupantei locului 3, FC Sevilla.