VIDEO-Balotelli, scos din echipă după o reluare cu călcâiul!

0

Mario Balotelli a comis-o din nou. Copilul teribil al fotbalului italian s-a dat în stambă în amicalul susţinut de formaţia sa Manchester City în faţa celor de la Angeles Galaxy.

Balotelli a început bine partida cu echipa lui David Beckham şi a marcat din penalty în minutul 20. A urmat apoi o fază de cascadorii halucinantă în minutul 35. Scăpat singur cu goalkepperul advers, atacantul de culoare s-a întors cu spatele la poartă pentru a lovi mingea cu câlcăiul.

Colegii, spectatorii şi antrenorul Roberto Mancini nu au gustat deloc gluma lui Balotelli, care a fost înlocuit pe loc în fluierăturile publicului. Iritat, Balotelli a aruncat o sticlă de apă înspre tribune.

În cele din urmă, City a câştigat meciul cu 7-6 la penalty-uri, golul decisiv fiind marcat de portarul Joe Hart.