Unirea a făcut spectacol cu Buzăul

0

Echipa lui Petrescu a câştigat la pas, scor 5-1, meciul din deplasarea de la Buzău, contra Gloriei. Fotbaliştii Unirii şi-au asigurat victoria încă din prima parte a jocului, atunci când au punctat prin Bilaşco, de două ori, Pădureţu şi noua stea a naţionalei de tineret, Raul Rusescu.

Gazdele le-au dat emoţii ialomiţenilor doar pe minutele de final, atunci când au şi reuşit să reducă din diferenţă, prin David Sanchez.

Repriza a doua a jocului de la Buzău nu i-a mai încântat pe spectatorii prezenţi pe stadion, care se aşteptau la un adevărat recital de goluri. Din păcate pentru ei, singura reuşită au aplaudat-o de abia în prelungirile meciului, atunci când jucătorii lui Dan Petrescu au mai înscris o dată, prin Iulian Apostol.

Gloria Buzău  1

Mincă - Cojocnean, A. Raţiu, Mera, Teuşan (39 Vlaicu), Fl. Sandu - I Matei, Moreira, Sanchez (68 L. Dias) - Axente (46 Vigariu), Mansour. Antrenor: Constantin Cârstea.

Unirea Urziceni 5

Arlauskis - Nicu, Galamaz, Fernandes, Bordeanu - I. Apostol, Pădureţu, Ricardo Gomez (46 Burns), T. Bălan, (61 Todoran) - Bilaşco, Rusescu (78 Onofraş). Antrenor: Dan Petrescu

Au marcat: Sanchez 41 / Bilaşco 4, 35, Pădureţu 24 (penalty), Rusescu 25, I. Apostol 90

Eliminaţi: Mera 23, Fl. Sandu 89

Stadion: Gloria

Spectatori: 6.000

Arbitru: Sebastian Colţescu