Twente, eliminată în optimile Cupei Olandei

0
Co Andriaanse

Adversara Stelei din Liga Europa a pierdut, scor 1-2, cu PSV, după prelungiri.

Echipa Twente Enschede, adversara Stelei în 16-imile de finală ale Ligii Europa, a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Olandei, fiind învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 după prelungiri, de formaţia PSV Eindhoven, informează Voetbal International.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Matavz, în minutele 101 şi 114, în timp ce pentru gazde a înscris Janko, în minutul 110, din penalti.

Antrenorul formaţiei Twente Enschede, Co Andriaanse, a folosit următoarea formulă de echipă: Mihailov - Rosales (Cornelisse '32), Wisgerhof, Douglas, Tiendalli - Fer, Brama, Janssen (Janko '106) - John (Bajrami '69), De Jong, Chadli.

Formaţia Steaua Bucureşti va întâlni echipa olandeză Twente Enschede în 16-imile Ligii Europa. Meciul tur va avea loc la 16 februarie, la Bucureşti, iar returul este programat în 23 februarie, în Olanda.