AMICALE: Poli Iaşi - Vasas Budapesta 3-1, Gloria Bistriţa - Tricolorul Breaza 1-0

0

Politehnica Iaşi a învins, astăzi, formaţia Vasas Budapesta, scor 3-1, într-un meci amical disputat în Ungaria, la Sopron, iar Gloria Bistriţa s-a impus în faţa echipei din eşalonul secund, Tricolorul Breaza, cu 1-0

Golurile ieşenilor au fost marcate de Buta (5), Bratu (40) şi Bujor (80), în timp ce ungurii au înscris unicul gol în minutul 63. Tehnicianul Petre Grigoraş a început meciul cu următoarea echipă: Brăneţ - Buta, A. Ilie, C. Munteanu, Costache - Bersnjak, Milea, C. Constantin - Miclea, Bâlbă, C. Bratu. În repriza secundă, ieşenii au jucat cu următoarea formaţie: Marc - Străuţ, Straton, Pecnik, Sandu - Tincu, Poparadu, Buhuş - Cigan, Bujor, Bocsfoldi. Ieşenii vor juca următorul amical duminică, împotriva formaţiei Gyor.

Bistriţenii au învins formaţia din Liga a II-a Tricolorul Braza cu scorul de 1-0, în ultimul meci pe care l-a disputat în cadrul stagiului de pregătire de la Braşov, informează site-ul oficial al ardelenilor.Golul victoriei a fost înscris de Csaba Borbely, în ultimul minut de joc, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri. Gloria Bistriţa a început meciul cu următoarea echipă: Albuţ - Vagner, Frăsinescu, A. Rus, Velcovici - C. Petre, Achim, Enescu, Băjenaru - Hora, Anca. Dupa pauză, au mai jucat: Botoşer, Iodi, Odoroabă, Pârvu, Marincău, Mândrean, Anton, Mandea, Diogo şi Borbely