Traore şi Bucur l-au salvat pe Petrescu

0

Echipa rusă Kuban Krasnodar a învins, acasă, cu scorul de 3-2, formaţia Amkar Perm la capătul unui meci nebun din etapa a 12-a a primei ligi.

Kuban a fost condusă de două ori, dar de fiecare dată a revenit pe tabelă prin golurile fostului atacantul al lui CFR Cluj. Ivorianul a marcat în minutele 44 şi 66 şi a mai ratat şi o ocazie mare de a aduce victoria.

Îm cele din urmă, succesul lui Kuban a fost adus de atacantul român Gigel Bucur, cel care a marcat cu două minute înainte de final.

Traore a ajuns la cinci goluri în tricoul lui Kuban Krasnodar, în timp ce pentru Bucur aceasta a fost prima reuşită în prima ligă rusă.

După acest rezultat, Kuban Krasnodar a urcat pe locul trei în prima ligă din Rusia, având 21 de puncte, unul mai puţin decât ŢSKA Moscova şi Anzhi Makhachkala.