Tottenham, prima înfrângere în Premier League după trei luni şi jumătate

0
Harry Redknapp

Tottenham Hotspur a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), de formaţia Stoke City, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului englez.

Formaţia Tottenham Hotspur a înregistrat, duminică, la meciul cu Stoke City, scor 1-2, prima sa înfrângere în campionatul Angliei după trei luni şi jumătate, interval în care a obţinut zece victorii în 11 partide disputate. De asemenea, înfrângerea de duminică a pus capăt unei serii de şase victorii consecutive.

În acest sezon, Tottenham a mai înregistrat doar două înfrângeri în Premier League: scor 0-3 cu Manchester United, la 22 august, şi 1-5 cu Manchester City, la 28 august.

Tottenham Hotspur a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), de formaţia Stoke City, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului englez. Golurile învingătorilor au fost marcate de Etherington, în minutele 13 şi 43, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Adebayor, în minutul 63, din penalti.