FOTBAL: Timişoara a făcut spectacol în amicalul cu Austria Karnten

0

FC Timişoara a învins marţi echipa austrică Austria Karnten cu scorul de 7-0 , în primul amical susţinut de jucătorii antrenaţi de Ioan Ovidiu Sabău în cantonamentul din Austria.

Golurile meciului au fost marcate de Arman Karamian (36), Magera (42, 67), Ionescu (48, 66), Borbely (65) şi Vrsic (78).

Tehnicianul Ioan Ovidiu Sabău a început meciul cu următoarea formaţie: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Cisovsky, Artiom Karamyan - Arman Karamyan, Alexa, Bourceanu, Curtean - Parks, Bucur.

În partea secundă, FC Timişoara a evoluat în componenţa: Taborda - Bădoi, Mera, Luchin, Latovlevici - St. Stancu, Borbely, Vrsic, Chiţu - Ionescu, Magera.

Meciul s-a jucat pe durata a două reprize de câte 40 de minute şi a fost urmărit de peste 200 de spectatori, care au plătit bilete de 10 euro.

Timişorenii, care sunt cazaţi în localitatea Bad St. Leonhard, vor mai juca în acest stagiu de pregătire cu echipele Denizlispor, Eintracht Frankfurt, FC Koln şi Wigan Athletic.